Tatrzański Związek Narciarski

MŚ w Seefeld: Marcisz w czołowej "30" biegu łączonego

Bardzo dobry występ na Mistrzostwach Świata Seniorów zaliczyła dzisiaj Izabela Marcisz, która zameldowała się w najlepszej "30". Nasza juniorka wywalczyła 27. miejsce w biegu łączonym na dystansie 2 x 7,5 km. Mistrzynią świata w pięknym stylu została Norweżka Therese Johaug. Srebro zdobyła jej rodaczka Ingvild Flugstad Oestberg, a na najniższym stopniu podium stanęła Rosjanka Natalja Niepriajewa.

MŚ w Seefeld: Weronika Kaleta 46. w sprincie F

Szwedka Maja Dahlqvist wygrała kwalifikacje sprintu techniką dowolną podczas Mistrzostw Świata Seniorów w Seefeld. Najwyżej z Polek sklasyfikowana została Weronika Kaleta, która ukończyła eliminacje na 46. miejscu.

MŚ w Seefeld: Maciej Staręga tuż za finałową "30"

W czwartek biegacze narciarscy rozpoczęli rywalizację w Mistrzostwach Świata Seniorów w Seefeld. W kwalifikacjach sprintu techniką dowolną mężczyzn triumfowali wspólnie Rosjanin Siergiej Ustiugow oraz Szwed Viktor Thorn. Niestety sztuka awansu do ćwierćfinałów nie udała się naszym reprezentantom. Na pechowym, 31. miejscu eliminacje ukończył Maciej Staręga.

MŚ: Staręga najbliżej ćwierćfinału, zmęczona Skinder

Zaledwie 0,18 sek. zabrakło Maciejowi Starędze do awansu ćwierćfinału sprintu techniką dowolną w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld. Ostatecznie 29-latek zajął 31. miejsce i był to najlepszy rezultat uzyskany przez polskiego sportowca w pierwszym dniu zmagań.

OOM w biegach narciarskich - wyniki sprintów

W środę w Zakopanem rywalizację w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży rozpoczęli biegacze narciarscy. Pierwszego dnia zmagań uczestnicy walczyli o medale w sprincie techniką klasyczną.

Już ponad 5 tysięcy zgłoszeń na 43. Bieg Piastów

Mistrzyni świata i olimpijska Justyna Kowalczyk potwierdziła, że wystartuje na 50 km w 43. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego! Wystartują też jej dwie zawodniczki z kadry Polski: Agata Warło i Magdalena Kobielusz.