Nasi juniorzy z kombinacji norweskiej rozpoczęli przygotowania do kolejnego sezonu. Podopieczni Tomasza Pochwały i Tomisława Tajnera pierwszy obóz siłowo-kondycyjny realizują w nadmorskim Cetniewie.

Dwuboiści rozpoczęli przygotowania do sezonu!

W poniedziałek, 23 kwietnia 2018 kombinatorzy norwescy z Kadry Narodowej A rozpoczęli przygotowania do kolejnego sezonu. Pierwszy obóz pod okiem trenera Danny-ego Winkelmanna oraz nowego asystenta, którym od tego roku został Robert Mateja, odbył się w Beskidach.

PŚ w Schonach: Polacy bez punktów na zakończenie sezonu

Niestety nasi kombinatorzy norwescy nie zdołali wywalczyć punktów w ostatnich dla nich w sezonie zawodach Pucharu Świata. W niemieckim Schonach cała czwórka zajęła lokaty w piątej "10". Paweł Słowiok był 43., Szczepan Kupczak 45, tuż za nim znalazł się Wojciech Marusarz, natomiast Adam Cieślar ukończył rywalizację na 49. miejscu.

PŚ w Schonach: Komplet Polaków w zawodach!

Nasi kombinatorzy norwescy w komplecie awansowali do sobotnich zawodów Pucharu Świata w niemieckim Schonach. Najlepiej z Biało-Czerwonych w kwalifikacjach spisał się Szczepan Kupczak, który po skoku na odległość 94 metry zajął 15. miejsce. Na znakomitej 22. pozycji rundę prowizoryczną ukończył Wojciech Marusarz, który wylądował na 93 metrze. W eliminacjach po raz kolejny tej zimy zwyciężył Norweg Jarl Magnus Riiber, który uzyskał 102,5 metra.

Skład Polaków na finał Pucharu Świata w Schonach

Już w najbliższy weekend w niemieckim Schonach kombinatorzy norwescy zakończą rywalizację w Pucharze Świata. W finale sezonu zimowego wystartuje czterech naszych reprezentantów. Trener Danny Winkelmann powołał do składu wszystkich naszych olimpijczyków, czyli: Szczepana Kupczaka, Pawła Słowioka, Adama Cieślara i Wojciecha Marusarza.

PŚ w Klingenthal: Seria skoków odwołana! Liczy się PCR

Z powodu zbyt silnego wiatru jury zawodów podjęło decyzję o odwołaniu serii skoków do kombinacji norweskiej, która miała zostać rozegrana na obiekcie HS-140 w Klingenthal. Tym samym lista startowa do biegu została stworzona na podstawie piątkowej rundy prowizorycznej, w której najlepszy okazał się Japończyk Akito Watabe, który wylądował na 134 metrze.