Tatrzański Związek Narciarski

PŚ Lahti: Komplet Polaków w niedzielnych zawodach!

Piątkowym kwalifikacjami kombinatorzy norwescy rozpoczęli rywalizację w Pucharze Świata w Lahti. Do niedzielnych zawodów awans wywalczyli wszyscy nasi podopieczni, a najlepiej z podopiecznych Danny-ego Winkelmanna spisał się Szczepan Kupczak. Polak po skoku na odległość110,5 metra zajął 24. miejsce. Natomiast w rundzie prowizorycznej zwyciężył Austriak Franz-Josef Rehrl, który wylądował na 124 metrze.

Na 36. miejscu kwalifikacje ukończył Paweł Słowiok, który skoczył 104,5 metra. Tuż za nim uplasował się Adam Cieślar, który lądował na 101 metrze. Natomiast Wojciech Marusarz po skoku na odległość 92 metry zajął 44. pozycję.

Wyniki PCR

W sobotę dwuboiści na obiektach w fińskim Lahti walczyć będą w sprincie drużynowym. Na starcie zawodów zobaczymy 19 zespołów, a wśród nich dwie polskie pary. Wojciech Marusarz startować będzie wspólnie ze Szczepanem Kupczakiem. Natomiast Adam Cieślar powalczy wspólnie z Pawłem Słowiokiem.