Tatrzański Związek Narciarski

ZIO Pjongczang 2018: Polka 26. w supergigancie

Po raz drugi Maryna Gąsienica-Daniel wywalczyła miejsce w czołowej "30" na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Polka w sobotę zajęła 26. miejsce w supergigancie. Sensacyjnie mistrzynią olimpijską została czeska snowboardzistka - Ester Ledecka, która o 0,01 sekundy pokonała Austriaczkę Annę Veith. Natomiast brązowy medal w tej konkurencji zdobyła reprezentantka Liechtensteinu Tina Weirather.

ZIO Pjongczang 2018: Mayer mistrzem w supergigancie

Austriak Matthias Mayer sięgnął po tytuł mistrza olimpijskiego na XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w supergigancie. Srebrnym medalistą w Pjongczangu został Szwajcar Beat Feuz, a na najniższym stopniu podium stanął Norweg Kjetil Jansrud. Natomiast reprezentant Polski - Michał Kłusak nie ukończył swojego przejazdu.

ZIO Pjongczang 2018: Kłusak 42. w zjeździe

Norweg Aksel Lund Svindal wywalczył tytuł mistrza olimpijskiego w zjeździe, wygrywając zawody na XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Srebrnym medalistą został jego rodak Kjetil Jansrud. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Szwajcar Beat Feuz. Reprezentant Polski - Michał Kłusak ukończył rywalizację na 42. pozycji.

ZIO Pjongczang 2018: Maryna Gąsienieca-Daniel w "30"

W czwartek rywalizację na XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich rozpoczęły narciarki alpejskie, które rywalizowały w slalomie gigancie. Maryna Gąsienica-Daniel uzyskała 24. wynik pierwszego przejazdy i tym samym awansowała do kolejnej rundy. W drugim przejeździe Polka utrzymała lokatę w czołowej "30" i slalom gigant ukończyła na 27. miejscu.

Marcel Hirscher mistrzem w kombinacji alpejskiej!

Austriak Marcel Hirscher wywalczył w Pjongczangu tytuł mistrza olimpijskiego w kombinacji alpejskiej. Srebrny medal zdobył Francuz Alexis Pinturault, a na najniższym stopniu podium stanął jego rodak Victor Muffat-Jeandet. Reprezentant Polski - Michał Kłusak nie ukończył rywalizacji.

Mistrzostwa TZN w narciarstwie alpejskim

W dniach 12-13 lutego na Harendzie rozegrane zostaną Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego w narciarstwie alpejskim. Zarówno pierwszego dnia rywalizacji, jak i drugiego alpejczycy walczyć będą w slalomie.