Tatrzański Związek Narciarski

COC w Lillehammer: Zniszczoł tuż za podium

Aleksander Zniszczoł wywalczył czwarte miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. Podopieczny Macieja Maciusiaka mimo upadku w pierwszej serii konkursowej, w finale oddał kolejny bardzo dobry skok i ukończył zawody tuż za podium. W pierwszej rundzie Zniszczoł wylądował na 139 metrze, natomiast w serii finałowej uzyskał 135,5 metra i do miejsca na podium zabrakło mu zaledwie 0,7 punktu. Po raz kolejny najlepszy na obiekcie HS-140 okazał się Norweg Marius Lindvik, który o 5,1 punktu pokonał Constantina Schmida z Niemiec. Podium uzupełnił Austriak Markus Schiffner.

COC w Lillehammer: Zniszczoł na szóstym miejscu

Trzech naszych reprezentantów wywalczyło punkty podczas inaugurujących sezon zawodów Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się Aleksander Zniszczoł, który po skokach na odległość 121,5 oraz 131 metrów zajął szóste miejsce. Zwycięstwo odniósł reprezentant gospodarzy Marius Lindvik. Na drugim stopniu podium stanął Niemiec Felix Hoffmann. Natomiast na trzeciej pozycji zawody ukończył kolejny z norweskich skoczków Robin Pedersen.

Kadra Narodowa A będzie trenowała na Wielkiej Krokwi

Od soboty zgrupowanie w Zakopanem rozpoczną nasi skoczkowie z Kadry Narodowej A, którzy będą trenowali na Wielkiej Krokwi. Polski Związek Narciarski oraz drużyna Stefana Horngachera bardzo dziękują dyrekcji oraz pracownikom Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, którzy przez ostatnie dni dołożyli wszelkich starań, aby bardzo dobrze przygotować obiekt do treningu naszych najlepszych skoczków narciarskich.

Konkurs Świąteczny w Zakopanem - akredytacje dla przedstawicieli mediów

Tradycyjnie już w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich. W tym roku Konkurs Świąteczny rozegrany zostanie na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Horngacher ogłosił skład na Titisee-Neustadt i Engelberg

Niemieckie Titisee-Neustadt będzie kolejnym przystankiem w kalendarzu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na obiekcie HS-142 zawody rozegrane zostaną w dniach 7-9 grudnia 2018 roku. Natomiast tydzień później najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie powalczą na skoczni HS-140 w Engelbergu. Stefan Horngacher zdecydował, że w konkursach w Niemczech i Szwajcarii powalczą Ci sami zawodnicy, którzy rywalizują w Pucharze Świata od początku sezonu zimowego.

Komunikat dotyczący planów Kadry A na najbliższe dni

W związku z odwołaniem Pucharu Świata w Titisee-Neustadt, zmianom uległy plany startowo-treningowe Kadry Narodowej A w skokach narciarskich. W piątek podamy więcej informacji dotyczących planów podopiecznych Stefana Horngachera przed startem w Pucharze Świata w Engelbergu.