Tatrzański Związek Narciarski

MŚ: słabsze kwalifikacje Polaków, ale walka o medale jest w sobotę

Żadnego z polskich zawodników nie było w czołowej "10" kwalifikacji do sobotniego konkursu mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym na dużej skoczni w Innsbrucku. - Zawody są dopiero jutro - przekonywał Adam Małysz, dyrektor PZN.

FIS Cup w Villach: Adam Niżnik w "10"

Adam Niżnik po skokach na odległość 88 oraz 91,5 metra wywalczył 10. miejsce w sobotnich zawodach FIS Cup, które rozegrane zostały na obiekcie HS-98 w Villach. Na najwyższym stopniu podium po raz kolejny w tym sezonie stanął reprezentant Niemiec - Andreas Wank.

Kamil Stoch piątym zawodnikiem Mistrzostw Świata!

Kamil Stoch wywalczył piąte miejsce w konkursie Mistrzostw Świata rozgrywanym na dużym obiekcie. Nasz mistrz na Bergisel w Innsbrucku oddał dzisiaj skoki na odległość 128,5 oraz 129,5 metra. Tytuł mistrzowski wywalczył Niemiec Markus Eisenbichler. Srebro wywalczył jego rodak Karl Geiger, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Szwajcar Killian Peier.

Kamila Karpiel na podium w Brotterode!

Kamila Karpiel stanęła na podium sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. Nasza juniorka po skokach na odległość 100,5 oraz 104,5 metra wywalczyła drugie miejsce. Wspólnie z Polką na drugim stopniu podium stanęła Austriaczka Marita Kramer. Zwycięstwo odniosła Niemka Pauline Hessler.

MŚ w Seefeld: Stefan Hula w składzie na drużynówkę!

W niedzielę na skoczni Bergisel w Innsbrucku najlepsi na świecie skoczkowie narciarscy na świecie walczyć będą o medale w konkursie drużynowym Mistrzostw Świata w Seefeled. Trener Stefan Horngacher zdecydował, że w polskim zespole powalczą: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch.

MŚ w Seefeld: rozmowy z naszymi skoczkami

O godzinie 14:30 najlepsi na świecie skoczkowie narciarscy rozpoczną rywalizację w Mistrzostwach Świata Seniorów w Seefeld. W kwalifikacjach na Bergisel w Innsbrucku wystartuje czterech naszych reprezentantów - Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Jakub Wolny.